Finisaż Kids Design Space

Z pomocą światowej sławy projektantów dzieci w czasie projektu Kids Design Space wcieliły się w kreatorów wrocławskiej dżungli. W CRZ Krzywy Komin stworzyli pracownię praktycznych pomysłów z dziedziny architektury, designu, sztuki, rzemiosła i nowych technologii, która jest oknem na świat widzianym oczami dziecka. Finisaż Kids Design Space, który odbędzie się 29.01.2017 w CRZ Krzywy Komin będzie ostatnią okazją do zobaczenia wystawy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych innowacjami w sztuce i rzemiośle.

Szykuje się wspaniałe popołudnie! W programie są m. in. kreatywne warsztaty dla dzieci – malowanie dżungli i mieszkających w niej stworzeń oraz ostatnie harce z disneyowskim Mikifonem. Na najmłodszych czekać będzie latający dywan, pełen bajek i opowieści. Nie zabraknie także czegoś dla rodziców. W specjalnej strefie chill out czekać będzie aromatyczna kawa od Pikafki i bardzo wygodne fotele. Jest to także ostatnia okazja do zwiedzenia wystawy wraz z przewodnikiem, który szczegółowo wyjaśni elementy wystawy.

CRZ Krzywy Komin wychodzi naprzeciw współczesnym wymaganiom rynku, poszukując satysfakcjonujących ścieżek rozwoju. Jednym z flagowych działań był projekt Kids Design Space – gdzie aktywizowano dzieci w różnym wieku, w dziedzinach designu, rzemiosła, sztuki i nowych technologii.

Wystawa końcowa jest przestrzenią zagospodarowaną przez roślinność lasów tropikalnych. Mimo estetyki dżungli, nie było tu jednak żarłocznych zwierząt walczących o przetrwanie. Ze ścian tej twórczej przestrzeni czytamy wiele historii i wspomnień z projektu. Głównymi bohaterami są dzieci i ich „wynalazki”. Uśmiechnięte buzie, które w twórczej sielance działały, w niczym nieskrępowanej kreatywności.

Jeżeli jesteś ciekawy, jaką drogą przemierza współczesny design, jak współpracować z dziećmi, tak by wykorzystać ich potencjał oraz chciałbyś zobaczyć na żywo efekty działań podczas festiwalu Kids Design Space zapraszamy na oficjalny finisaż.

Projekt był współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Więcej info na stronie www.krzywykomin.pl i www.kidsdesignspace.pl