XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Katowice-Dzieciom”

 

Zbliża się Festiwal Teatrów Lalek „Katowice-Dzieciom” organizowany przez Śląski Teatr Ateneum. To będzie już XIII edycja tego wydarzenia.

 

17 października (środa)

 

godz. 10.00  OTWARCIE FESTIWALU (Galeria Ateneum)

Białostocki Teatr Lalek

Katalin Szegedi: LENKA

reżyseria: Kata Csató

 

godz. 17.00 poza konkursem (Pałac Młodzieży)

Duda Paiva Company, Amersfoort, Holandia

BĘKART! (Bastard!)

reżyseria: Duda Paiva

 

godz. 19.00 poza konkursem (Scena Ateneum)

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice

Juliusz Słowacki: KORDIAN (premiera)

opracowanie tekstu i reżyseria: Jakub Roszkowski

 

18 października (czwartek)

 

godz. 10.00 (Galeria Ateneum)

Drammatico Vegetale & Teatro delle Albe – Ravenna Teatro, Rawenna (Włochy)

ZOO PINOKIA (Zoo di Pinocchio)

scenariusz: Pietro Fenati

reżyseria: Pietro Fenati, Elvira Mascanzoni

 

godz. 13.00 (Scena Ateneum)

Hop Signor Puppet Theatre, Ateny (Grecja)

ŻYRAFA (Giraffe)

scenariusz i reżyseria: Thanos Sioris, Evgenia Tsichlia

 

godz. 20.00 poza konkursem (Galeria Ateneum)

Teatr Ognia i Papieru, Łódź

RELIKWIARZ

spektakl autorski Grzegorza Kwiecińskiego

 

19 października (piątek)

 

godz. 10.00 (Pałac Młodzieży)

Wrocławski Teatr Lalek

Lisa Aisato: ODD I LUNA

reżyseria: Przemysław Jaszczak

 

godz. 14.00 (Galeria Ateneum)

LALE.teatr, Wrocław

PROSTA HISTORIA

scenariusz: Tomasz Maśląkowski, Antek Maśląkowski

reżyseria: Tomasz Maśląkowski, Radosław Kasiukiewicz

 

godz. 17.00 (Teatr Gry i Ludzie)

Grupa Coincidentia, Białystok

Anna Andraka, Paweł Chomczyk: STRASZKA POSPOLITA

reżyseria: Grupa Coincidentia

 

godz. 19.00 (Galeria Ateneum)

X Triennale Grafiki Polskiej

SOUTHWEST, wernisaż Tomasza Dańca

 

20 października (sobota)

 

godz. 10.00 (Scena Ateneum)

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Magda Żarnecka wg Janusza Korczaka: KAJTUŚ CZARODZIEJ

reżyseria: Roksana Miner

 

godz. 12.00 (Galeria Ateneum)

Mesebolt Bábszínház, Szombathely (Węgry)

Géza Kovács: PRZYGODY BATU-TÁ (Batu-tá kalandjai)

reżyseria: Gyula Majoros

 

godz. 16.00 (Teatr Śląski)

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

Artur Pałyga: ZAGUBIONY CHŁOPIEC

reżyseria: Paweł Passini

 

godz. 18.00 poza konkursem (Scena Ateneum)

Natalia Sakowicz, Białystok

POBUDKA

pomysł i wykonanie: Natalia Sakowicz

opieka artystyczna: Marcin Bartnikowski

 

godz. 19.00 ZAKOŃCZENIE FESTIWALU (Scena Ateneum)