7. numer Magazynu Fika

Nowy numer FIKI poświęcony jest dwóm ważnym zagadnieniom: teatrowi dla widzów najnajmłodszych, czyli maluchom w wieku od kilku miesięcy do trzech lat, oraz… żywieniu dzieci. Tematy pozornie odległe od siebie zgrabnie połączyła w swoim artykule Alicja Morawska-Rubczak, która podpowiada, w jaki sposób jedzenie można wykorzystywać w spektaklach. W bloku „Teatr” przeczytacie także wywiady z Moniką Kabacińską i Beatą Bąblińską – założycielkami Teatru Atofri z Poznania, oraz z Agnieszką Czekierdą – twórczynią stołecznego Teatru Małego Widza. Agata Drwięga – krytyczka teatralna, która o teatrze dla najnajów wie prawie wszystko – przybliża ten nurt i poleca kilka godnych uwagi spektakli polskich zespołów. Wizyta w teatrze jest dla malucha nie tylko przeżyciem, ale również wspomaga jego rozwój emocjonalny, uczy wrażliwości na sztukę od najmłodszych lat. Ale przecież przyda się też coś dla ciała! Wspólnie z Anetą Czerską zastanowimy się, jak wspomóc rozwój intelektualny dziecka poprzez odpowiednie odżywianie. Andrzej Brzeski i Teresa Partyka piszą o roli tłuszczów w rozwoju mózgu i podpowiadają, jak wprowadzać je do diety malucha.

W tym numerze zupełnie wyjątkowo pojawiły się aż trzy bajki dla dzieci: o tajemniczym rysunku ukrytym za szafą, o czarodziejskim pędzelku w rękach japońskiego chłopca i o mówiącym kapselku. Ta ostatnia otwiera nową rubrykę dla młodych czytelników, których chcemy zachęcić do tworzenia scenariuszy filmowych. Przy pomocy dorosłych, dzięki kamerze, aparatowi albo zwykłej komórce, można łatwo stworzyć film. Wystarczy tylko odrobina chęci i oczywiście nieograniczona wyobraźnia.

Tego ostatniego na pewno nie brakuje naszym ilustratorom. W tym numerze znajdziecie rysunki osób, które FIKA wyróżniła w konkursie Książka Dobrze Zaprojektowana. Mamy nadzieję, że Was zachwycą!

Polecamy lekturę FIKI w domowym zaciszu, na pikniku pod gołym niebem, czy też… w teatrze – nasze pismo można kupić w coraz większej liczbie instytucji w Polsce.

Czas na relaks, czas na FIKĘ!

Redakcja

Cena zawiera koszty przesyłki.