Aksamitny Królik na scenie Teatru Guliwer


Na scenie Teatru Guliwer znów można oglądać fantastycznego „Aksamitnego królika”!

Gdy w dziecięcym pokoju gaśnie światło, ożywa zaczarowany świat zabawek. W nocy, kiedy dzieci śpią, ich ulubieńcy przeżywają rozmaite przygody. I choć zwykle o poranku każda zabawka jest na swoim miejscu to dzieci wierzą, że zabawki nie śpią. Wierzą, że są prawdziwe.

W opowieści Margery Williams Aksamitny Królik, którego chłopiec dostał w prezencie na Boże Narodzenie stał się prawdziwy za sprawą niezwykłej więzi, jaka narodziła się miedzy chłopcem a królikiem. Z pozoru zwyczajna zabawka stała się najlepszym przyjacielem chłopca i dzięki jego bezwarunkowej miłości – stała się prawdziwa.

Na pewno każdy z nas ma lub miał swoją ukochaną zabawkę z dzieciństwa. Taka, która jest prawdziwa i z którą można dzielić wszystkie radości i smutki.

Niezwykła historia opowiedziana w spektaklu przenosi nas do dziecięcego świata, gdzie każda przyjaźń jest możliwa.

Twórcy wykorzystują w spektaklu plan żywy i lalkowy w baśniowej dziecięcej aurze. Wpisana w opowieść przemiana chłopca I aksamitnego królika I przeprowadzona jest przy pomocy pięknej teatralnej metafory. 
Przedstawienie dla dzieci od lat 5.
Czas trwania spektaklu: 80 minut

Występują:
Królik: Georgi Angiełow
Chłopiec: Tomasz Kowol
Ojciec: Paweł Jaroszewicz
Niania: Joanna Borer
Żaglówka: Izabella Kurażyńska
Lokomotywa: Ewa Scholl
Mysz: Elżbieta Pejko
Lew: Krzysztof Prygiel
Koń: Adam Wnuczko
Lekarz: Jacek Poniński

Data premiery: 4 X 2014
Najbliższe spektakle: 5 I godz. 17:30, 6 I godz. 11:00, 13:00, 8 I godz. 10:00, 9 I godz. 10:00, 10 I godz. 10:00, 11 I godz. 10:00.