Premiera „Bajka Zjajka” w Teatrze Pinokio w Łodzi

Bajka Zjajka” to spektakl, na który zapraszamy naszych najmłodszych widzów (kategoria wiekowa: 1+) w towarzystwie dorosłych opiekunów, którzy chcieliby zapewnić swoim pociechom pierwsze doświadczenie teatralne. Sztuka jest zaskakująca jak jajko z niespodzianką.

Premiera już 19 marca, o godzinie 18:00.

Spektakl Macieja Dużyńskiego to kameralna historia, oparta o motyw jajka znalezionego przez dwoje przyjaciół imieniem Puc i Ciut. Wyobraźcie sobie, że w tym jajku mieszka gąsienica. Jakie nadalibyście jej imię? W spektaklu będzie się nazywać Zjajka. Ta żywa mała istota ma swoje potrzeby: wymaga troski, zabawy, czułości, okazywania emocji. Czy bohaterom uda się wejść w rolę dorosłych i odpowiednio zaopiekować się tym przybranym dzieckiem? Co stanie się z małą gąsienicą, kiedy nagle zostanie otoczona miłością?

„Bajka Zjajka” to czwarty spektakl dla „najnajów” w Teatrze Pinokio. Sztuka obfituje w melodyjne piosenki i zabawę słowami, dzięki czemu warstwa tekstowa będzie odpowiednia dla najmłodszych widzów. Scena będzie wypełniona kolorowymi, pluszowymi, miękkimi rekwizytami, które z pewnością spodobają się dziecku. Scenografia stworzona na potrzeby tego spektaklu stanowić będzie dla bohaterów swoisty plac zabaw. Czy za sprawą naszych aktorek przeniesiecie się do krainy dzieciństwa i raz jeszcze odkryjecie w sobie bezbronne dziecko? Przekonajcie się sami!

A 27 marca, o godzinie 16:00, zapraszamy na pokaz spektaklu online na platformie https://online.teatrpinokio.pl/

Tekst i reżyseria: Maciej Dużyński

Scenografia: Adrian Lewandowski

Muzyka: Marek Żurawski

Obsada: Małgorzata Krawczenko, Anna Sztuder–Mieszek

Premiera: 19 marca o godzinie 18:00

Duża Scena Teatru Pinokio w Łodzi

Strona internetowa: http://www.teatrpinokio.pl/spektakle/bajka-zjajka/