„Bromba i inni” – premiera w Teatrze Guliwer

BROMBA I INNI

SPEKTAKL W SŁUCHAWKACH

W dniu 14 czerwca br w Teatrze Lalek Guliwer odbędzie się premiera spektaklu na podstawie książki Macieja Wojtyszko pt. „Bromba i Inni” .

Dziwność – co to takiego? Czy dziwność gryzie ostrymi zębami i drapie pazurami? A może jest cichutka, płochliwa, nieśmiała i chowa się za firaną, albo w szafie? Czy jest wysoka, czy niska? A może dziwność jest mężczyzną? Czy ma kolor skóry? A może w ogóle nie ma skóry? I kto w ogóle jest dziwny? A przede wszystkim, czy dziwność można zmierzyć? Bardzo dużo trudnych pytań…, a to wszystko w towarzystwie stworzeń z książki Macieja Wojtyszki pt. „Bromba i inni”.
Ale, żeby tego było mało, dziwne jest także nasze przedstawienie. Bo to jest przedstawienie do słuchania. Za pomocą pewnego wynalazku, być może uda się usłyszeć światy, o których na co dzień nawet nie wiemy, że istnieją. Bo się wstydzą, albo trochę boją pokazać, albo bo są tak malutkie, że ich nie widać. Z pomocą techniki nagrań binauralnych, skonstruowaliśmy specjalne uszy, które dzięki swojej wrażliwości pomogą usłyszeć to, co normalnie jest niesłyszalne.

„Bromba i inni” jest przedstawieniem przyjaznym osobom niewidomym i słabowidzącym. Osoby widzące będą miały szansę poczuć, jak poznają świat osoby niewidome.
Po spektaklu zapraszamy na 15- minutowe spotkanie sensoryczne!

Wiek: od lat 6
Czas trwania: ok. 40 minut bez przerwy + 15 minut spotkanie sensoryczne

Premiera: 14 czerwca 2019

Autor: Maciej Wojtyszko
Adaptacja i reżyseria: Julia Szmyt
Reżyseria dźwięku: Marcin Lenarczyk
Scenografia: Joanna Załęska
Muzyka: Bartek Tyciński

Oficjalnym partnerem wydarzenia jest Fundacja Kultury bez Barier