Fika patronuje płycie „Dzieci Lubią Jazz”

“Dzieci lubią jazz” to pełna entuzjazmu i radości płyta dla małych i dużych. Album ten zaprzyjaźnia z nieco ambitniejszą formą muzyczną oraz obala mit o tym, „że jazz musi być trudny i niezrozumiały”. Celem tego wydawnictwa jest zaproponowanie muzycznej alternatywy dla popowych propozycji dostępnych na rynku i w mediach.

Gosia Szmuda (jazzowa wokalistka, laureatka wielu konkursów, w tym telewizyjnej „Szansy na Sukces”) śpiewa ciepłym altem, ale też prowadzi z dziećmi zabawy w powtarzanie fragmentów piosenek, wspólne klaskanie do rytmu i zagadki muzyczne. Mali słuchacze rozwijają przez to muzykalność, bawią się w grę skojarzeń, poznają nowe pojęcia i brzmienie wielu instrumentów.

Piosenki opowiadają o znanych dzieciom sprawach i zachęcają do „ciekawskiego” i odkrywczego spojrzenia na świat. Bogate instrumentarium pobudza dziecięcą wyobraźnię. Dzieci poznają brzmienia takich instrumentów jak: saksofon sopranowy, altowy i tenorowy, gitara basowa, klarnet basowy, flet poprzeczny oraz instrumenty perkusyjne i klawiszowe. Gosia Szmuda z zespołem Jazz dla Dzieci traktują serio młodych słuchaczy. Grają dla nich po prostu dobrą muzykę i zachęcają dorosłych do wspólnego z dzieckiem odkrywania tej muzycznej przestrzeni. Przekonują, że jazz to muzyka wolności i nieograniczonej fantazji…