Finał konkursu plastycznego „Mój Teatr”

Finał 37 Konkursu Plastycznego „Mój Teatr” odbędzie się 9 czerwca 2019 roku (niedziela) o godz. 15.30 w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

Podczas Finału nastąpi otwarcie wystawy nagrodzonych prac w foyer Teatru, uroczystość wręczenia nagród dla dzieci oraz spektakl „Zmruż oczko”, który rozpocznie się o godz. 16.00.

W Konkursie Plastycznym „Mój Teatr” co roku biorą udział dzieci, które oglądają spektakle teatru „Kubuś”. Ich zadaniem jest wykonanie dowolną techniką prac plastycznych na temat obejrzanych przedstawień. Prace zbierane są przez cały rok szkolny, a potem oceniane w kategoriach wiekowych.

Na 37 edycję konkursu nadesłano 507 prac, w tym prace z 33 placówek oświatowych z całego województwa świętokrzyskiego oraz prace indywidualne.

Spośród nich w dniu 13 maja 2019 roku Komisja w składzie:
1. Joanna Biskup-Brykczyńska – dr sztuki, Specjalista ds. artystycznych i edukacji w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach, nauczyciel w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i Wszechnicy Świętokrzyskiej
2. Bogumił Wtorkiewicz – prezes Europejskiego Stowarzyszenia Sztuki i Mody „Artmode”, Międzynarodowego Stowarzyszenia Pisarzy i Artystów w USA
3. Lidia Cichocka – „Echo Dnia”
4. Dorota Klusek – Radio Kielce
5. Małgorzata Cioroch – Radio eM Kielce
6. Robert Drobniuch – dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach
7. Barbara Kurzątkowska – pracownia plastyczna teatru „Kubuś”
8. Jolanta Świstak – kierownik literacki teatru „Kubuś”
wybrała i nagrodziła 30 najlepszych prac.

Fundatorzy nagród: Wojewoda Świętokrzyski, Świętokrzyski Kurator Oświaty, hurtownia Biuro Market w Kielcach, Wydawnictwo „Jedność”, „Echo Dnia”, „Gazeta Wyborcza”, Radio Kielce, Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach oraz Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

Patronat honorowy: Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Patronat medialny: TVP3 Kielce, „Echo Dnia”, Radio Kielce, „Gazeta Wyborcza” i Radio eM Kielce.