Innovation. Kids Design Space – w stronę przyszłości!

 

Jak w dzisiejszym zdigitalizowanym świecie połączyć niezwykłą dziecięcą wyobraźnię z twórczym doświadczeniem dorosłych? Odpowiedzią jest technologia, poszukiwanie kreatywnych rozwiązań na problemy dzisiejszego świata! Pora odejść od rutyny, zerwać ze schematami i spojrzeć w przyszłość wraz z nową odsłoną Kids Design Space. Motyw przewodni tegorocznej, IV edycji projektu to Innowacje. Zapraszamy do twórczej współpracy i dobrej zabawy!

Fundacja OPEN MIND i CRZ Krzywy Komin po raz kolejny zapraszają do udziału w bezpłatnych, interdyscyplinarnych warsztatach prowadzonych przez znanych i cenionych polskich projektantów, architektów oraz innowatorów. Dzieci pod skrzydłami specjalistów poznają tajniki druku 3D, zaprojektują bezzałogowe środki transportu, a natura będzie przewodnikiem do stworzenia wielozadaniowych dronów służących ochronie środowiska. Wypracują wizję miasta przyszłości, poszukają rozwiązań z zakresu innowacji społecznych, stworzą aplikację webową wspierającą wspólną naukę, sprawdzą, czy można mieszkać w kartonowych domach. Podczas pracy pragniemy budować z uczestnikami partnerską relację. Zawodowcy staną się mistrzami dla dzieci, a dzieci dla zawodowców. Każdy z nich wniesie do projektu nieocenioną wartość.

Program realizowany jest w czterech etapach: Doświadczenie, czyli zdobywanie wiedzy, Kreowanie, polegające na tworzeniu innowacyjnych konceptów, Realizacja, czyli etap, w którym dorośli zainspirowani pracami dzieci wypracują innowacyjne projekty, które wraz z prezentacją kilkumiesięcznej pracy zostaną zaprezentowane podczas finałowej Wystawy, będącej zwieńczeniem całej inicjatywy.

Uczestnicy IV edycji Kids Innovation- Design Space będą mieli okazję wybrać się do wielu ciekawych miejsc we Wrocławiu. Na naszej liście znajdują się m.in. Materialise- pionier druku 3D, Brand 24- miejsce twórczych spotkań technologii, wiedzy i biznesu, Centrum Innowacji firmy 3M, Schumacher Packaging- lider w produkcji tektury. W Pracowni Projektowania Środków Transportu ASP poczują atmosferę jednej z najlepszych uczelni artystycznych w Polsce. Muzeum Współczesne wzbogaci ich doświadczenie o doznania artystyczne. Zajrzymy za kuluary międzynarodowej Pracowni Architektonicznej PRP. Mnóstwa wrażeń dostarczy także wystawa prac dzieci w salonie Porsche. We wspaniałą, eko-kulinarną podróż zabierze nas Studio Delikatesy.