„Jestem Aki” na scenie Teatru Banialuka!

Fantastyczna książka naszego wydawnictwa, „Jestem Aki” autorstwa Doroty Kassjanowicz, doczeka się prapremiery na teatralnych deskach!

Za inscenizację tej, kultowej już, opowieści dla dzieci zabiera się Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.

„Jestem Aki” Doroty Kassjanowicz w reżyserii Bartosza Kurowskiego to pełne ciepła i humoru przedstawienie o wkraczaniu dziecka w świat dorosłych. Aki to owad, któremu rodzice nadali t-AKI-e imię, bo przecież skąd mogli wiedzieć czy będzie „TAKI, czy może TAKI”. Pragnęli, by sam odkrył kim jest i w tym celu pozwolili mu wyruszyć w samodzielną podróż.

W przedstawieniu najważniejszy jest motyw drogi i kolejne spotkania Akiego z mieszkańcami lasu, w trakcie których odważny owad poznaje różnorodność świata oraz dookreśla kim i jakim chce być w przyszłości. Poznając innych, poznaje siebie.

Spotykając kolejne owady widzi jakie postawy warto naśladować, a jakie nie. Szybko orientuje się, że pomimo tego, że wciąż jest małym, niedoświadczonym Akim wielu owadom może pomóc.

Podróż przez las, tak fascynująca dla Akiego, będzie równie fascynująca dla Widzów i to nie tylko dzięki kolejnym niesamowitym spotkaniom. Spektakl pełen jest dowcipnych, wartkich dialogów i celnych puent. Przyjazną atmosferę lasu i jego mieszkańców tworzą pomysłowe lalki i maski Klaudii Laszczyk. Przedstawienie urozmaicają też piosenki, do których muzykę skomponował Łukasz Matuszczyk.

Spektakl opowiada o tym, że trzeba młodemu człowiekowi pozwolić samodzielnie odkrywać świat, bo tylko w ten sposób może się on dowiedzieć kim jest. To ciekawa, atrakcyjna, a zarazem pouczająca pozycja w repertuarze Teatru Banialuka, która młodemu widzowi pozwoli przeżyć wiele niesamowitych przygód i nauczyć się odwagi, a dorosłemu zrozumieć świat dziecka i zobaczyć na nowo, ukazany w nieco satyrycznym świetle poplątany świat dorosłych.


Przedstawienie dla dzieci od 3 lat

Czas trwania 60 min.