„Kapitan Porządek” – premiera w Teatrze Kubuś

 

W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach odbędzie się sztuka „Kapitan Porządek” autorstwa Magdaleny Mrozińskiej, którą reżyseruje Przemysław Żmiejko. Scenografię zaprojektowała Joanna Biskup Brykczyńska, a muzykę skomponował Filip Sternal.

„Kapitan Porządek” to zabawna i mądra historia, w której niezwykli bohaterowie zachęcają do najzwyklejszych, codziennych nawyków, które zmieniają świat na lepszy. I tak dowiemy się, dlaczego warto segregować śmieci, oszczędzać wodę przy myciu zębów, albo unikać foliowych reklamówek. A wszystko po to, aby przypomnieć, że działania na rzecz środowiska najlepiej zacząć od własnego podwórka. Bo troszcząc się o otoczenie, troszczymy się o zdrowie swoje i innych.

Spektakl ten teatr „Kubuś” realizuje we współpracy z Urzędem Miasta Kielce – Wydziałem Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem i pod patronatem Prezydenta Miasta Kielce – Pana Wojeciecha Lubawskego, aby rozwijać świadomość ekologiczną wśród najmłodszych.

To teatralna zachęta do podjęcia współodpowiedzialności za stan środowiska naturalnego i dobrych zwyczajów, służących ochronie przyrody. Aby to pozytywne przesłanie mogło docierać jak najszerzej, przedstawienie prezentowane jest nie tylko na deskach „Kubusia”, ale też w kieleckich szkołach.

W spektaklu wystąpią: Magdalena Daniel, Beata Orłowska i Andrzej Skorodzień.

 

Premiera odbędzie się 1 grudnia 2017 roku o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej nr 5 w Kielcach.

Spektakl dla widzów od lat 5.