„Legenda o syrence” w Teatrze Guliwer

Niektóre legendy potrafią rozbudzić w nas nutę niepewności, czy osnuta wokół tajemniczych, a nawet fantastycznych zdarzeń historia wydarzyła się naprawdę. Podobnie jest z historią o syrenie pomieszkującej niegdyś na terenach dzisiejszego Powiśla. Podobno, to były dwie siostry, rozstały się na wodach Bałtyku. Jedna popłynęła do Kopenhagi, a druga najpierw Gdańska, a później tu, na tereny dzisiejszej Warszawy. Losy tej pierwszej opisał Hans Christian Andersen, zaś losy drugiej badacz legend i varsavianista Artur Oppman.
To właśnie tekst Artura Oppmana stał się pretekstem do powstania tego niezwykłego spektaklu, który przeniesie najmłodszych widzów do pradawnych czasów i zaprosi w krąg mitycznych postaci. Podążając za syrenim śpiewem, będziemy odkrywać tajemnice znanych nam dziś miejsc oraz zdarzeń, które rozegrały się w odległej przeszłości. W czasach, gdy nie było tu miasta, a jedynie gęste lasy pełne dzikiego zwierza, niewielka rybacka osada i półkobieta-półryba rodem z greckiej mitologii.
Syreni śpiew uwodzić będzie widzów powyżej trzeciego roku życia, o dorosłych nie wspominając.

Scenariusz: Robert Jarosz
Scenografia: Mária Bačová
Muzyka: Hipolit Woźniak


Przedstawienie dla dzieci od lat 3.
Występują: Milena Kranik, Anna Przygoda/Krzysztof Prygiel.
Data premiery: 22 III 2019 godz. 18:00
Najbliższe spektakle: 23 III godz. 11:00, 24 III godz. 16:00, 26 III godz. 09:30, 11:00, 27 III godz. 09:30, 11:00, 28 III godz. 09:30 (Scena Liliput); informacje o kolejnych przedstawieniach – w repertuarze.