„Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa” – premiera w Teatrze Kubuś

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w niedzielę, 9 kwietnia, zaprasza na najnowszą premierę – spektakl pod intrygującym tytułem „Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa”. A zaczyna się on od… niczego.

„Nic nie widać, nic nie słychać“ i generalnie jest tylko Nic. Powiało nudą? Nic z tych rzeczy, bo spokój Nica nieoczekiwanie burzy Dzika Mrówka z konkretnym planem stworzenia kolonii Mrówiątek. I to nie byle jakiej, bo finalnie będzie ich trzy tysiące. A na dokładkę pojawia się jeszcze Adam i Ewa, przy czym on jest „trochę mężczyzną, trochę chłopcem”, a ona „trochę kobietą, trochę dziewczynką”. Czy taka dwójka potrafi się dogadać? Na początku Nic na to nie wskazuje i w zasadzie Nic im nie sprzyja… Ale przecież w bajkach niczego nie można być pewnym.

Autorką tekstu „Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa”, wyróżnionego w 2010 roku w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu jest uznana dramatopisarka Malina Prześluga.
Inscenizację w „Kubusiu” wyreżyserowała Agata Kucińska – reżyserka i aktorka wielokrotnie nagradzana na festiwalach w Polsce i za granicą.
Za muzykę odpowiada Sambor Dudziński (którego kompozycje widzowie „Kubusia” mogli już usłyszeć w przedstawieniu „A niech to Gęś kopnie”), a za scenografię – Michał Dracz.

W warstwie plastycznej spektaklu pojawia się sporo form abstrakcyjnych, a także tak oryginalne lalki jak tintamareski, z założenia nawiązujące do karykatury, bo w technice tej, lalkowy tułów łączy się z twarzą aktora.
Jest więc dowcipnie, choć nie brakuje pytań o sprawy najważniejsze.
Serdecznie zapraszamy na wspólne poszukiwania odpowiedzi.

Spektakl przeznaczony dla widzów w wieku od 5 lat.

Premiera: 9 kwietnia godz. 17.00

Kolejne pokazy:
11-12 kwietnia, godz. 9.00 i 11.00
19-21 kwietnia, godz. 9.00 i 11.00
22 kwietnia, godz. 15.00 i 17.00

Tekst: Malina Prześluga
Reżyseria: Agata Kucińska
Scenografia: Michał Dracz
Muzyka: Sambor Dudziński

Obsada
Nic: Jolanta Kęćko, Andrzej Kuba Sielski
Dzika Mrówka: Ewa Lubacz
Adam: Błażej Twarowski
Ewa: Anna Domalewska