Pacan – historia o miłości

Tekst i zdjęcia: materiały teatru

Recenzja ukazała się w 9. numerze Fiki.

To wzruszająca opowieść o zwierzętach, które straciły dom. Głównym bohaterem jest kundel, który kiedyś miał na imię Fryderyk, ale ze względu na jego neurotyczny charakter wszyscy nazywają go po prostu… Pacan.
Pewnego dnia właściciel Pacana znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Zrozpaczony pies postanawia odszukać swojego pana i ucieka z domu. Nie jest jednak przyzwyczajony do samotnych wędrówek po mieście i szybko trafia do schroniska. Poznaje tam wiele porzuconych zwierząt, które jednak nie tracą humoru i nadziei na to, że pewnego dnia zostaną przygarnięte przez jakiegoś dobrego człowieka. Jednym z nich jest Księżniczka – piękna i dumna charcica, która, jak sama twierdzi, „nie zadaje się z pospólstwem”. Czy starzejący się kundel z nadwagą może mieć u niej szanse? I czy Pacan ostatecznie wybierze powrót do domu, na ukochaną kanapę, czy też niełatwą miłość do Księżniczki? „Pacan…” młodej dramaturżki Marii Wojtyszko to napisana z dużą wrażliwością i poczuciem humoru sztuka o tym, że nawet w smutnych i pozornie pozbawionych nadziei miejscach może zrodzić się prawdziwa miłość. Przedstawienie wyreżyseruje Jakub Krofta, nowy Dyrektor Artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek. Scenografię do spektaklu przygotuje słowacka artystka Zoja Zupkova, muzykę skomponuje Vratislav Sramek. Przedstawienie jest przeznaczone dla dzieci od 6. roku życia.

tekst: Maria Wojtyszko

reżyseria: Jakub Krofta

scenografia: Zoja Zupkova

muzyka: Vratislav Sramek, Grzegorz Mazoń

obsada: Irmina Annusewicz, Aneta Głuch-Klucznik, Patrycja Łacina-Miarka, Marta Kwiek, Józef Frymet, Krzysztof Grębski, Marek Koziarczyk, Konrad Kujawski, Grzegorz Mazoń, Sławomir Przepiórka, Marek Tatko

inspicjent: Małgorzata Mańko-Drozd