PÓŁMETEK 22. BIENNALE SZTUKI DLA DZIECKA

 

PÓŁMETEK 22. BIENNALE SZTUKI DLA DZIECKA. SZTUKA JAKO SPOTKANIE 25-28.10.2018

Biennale Sztuki dla Dziecka odbywa się – jak sama nazwa wskazuje – co dwa lata. Poprzednią edycję Centrum Sztuki Dziecka fetowało w 2017 roku, więc teraz powinni mieć przerwę, ale bez biennale jest jakoś pusto, więc wymyślili biennalowy… Półmetek.

 

„Chcemy podzielić się naszymi przemyśleniami i pierwszymi eksperymentami poświęconymi sztuce jako spotkaniu, bo takie właśnie jest nasze przewodnie, biennalowe hasło. Zapraszamy więc do aktywnego udziału w koncertowej wersji opery dla dzieci „Gwiezdnik” oraz w widowisku muzycznym „Mazel Tow” inspirowanym kulturą żydowską. Mamy nadzieję, że będą to dla Was ciekawe i twórcze doświadczenia”

Poza wydarzeniami dla dzieci i ich rodzin w CSD czeka także coś dla tych dorosłych, którzy są twórcami albo badaczami zajmującymi się sztuką dla dzieci i będą z nami współtworzyć przyszłoroczną odsłonę festiwalu. Dla nich przeznaczone jest Obserwatorium Sztuki dla Dziecka (pracownia 25 października i forum 26 października) oraz Miting Artystów (27 października), podczas którego omówione zostaną projekty zgłoszone do biennalowego konkursu.

Spotkajcie się z nami w sztuce!