Prapremiera „My się mamy nie słuchamy”

Już 27 maja w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach odbędzie się prapremiera sztuki Magdaleny Mrozińskiej „My się mamy nie słuchamy”.

Bohaterem spektaklu jest Mrówa, który w przeciwieństwie do swoich braci i sióstr ma dość mrówczej pracy i gromadnego życia w mrowisku. Jak na buntownika przystało Mrówa nie zamierza już dłużej znosić ani swoich bliskich, ani tym bardziej ciągłych obowiązków. Dość znoszenia patyczków, igiełek, liści, dość ciągłych nakazów mamy! Nawet jeśli bliscy będą teraz za nim rozpaczliwie tęsknić – przecież wcześniej nikt go nie zauważał! Mrówa opuszcza więc dom i postanawia poszukać szczęścia samotnie. Pytanie tylko, czy uda mu się je znaleźć…

Sztuka „My się mamy nie słuchamy” to opowieść o buncie, odwadze i nauce na błędach, a także o tym, że każdy ma potrzebę bycia zauważonym, bo przecież każdy z nas jest ważny.

Spektakl reżyseruje Ireneusz Maciejewski, lalki i scenografię zaprojektował jeden z najciekawszych polskich ilustratorów Robert Romanowicz, muzykę skomponował Łukasz Pospieszalski.
Informacje o najbliższych pokazach na www.teatrkubus.pl

 

„My się mamy nie słuchamy”

Tekst: Magdalena Mrozińska
Reżyseria: Ireneusz Maciejewski
Scenografia: Robert Romanowicz
Muzyka: Łukasz Pospieszalski
Ruch sceniczny: Beata Bąblińska
Projekcje multimedialne: Szymon Jankowski

Premiera: 27 maja 2017 r.

Spektakl dla dzieci w wieku od lat 4.