Premiera „Sztuki latania” Teatru Kubuś w Kielcach

 

27 października w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach odbyła się premiera, która wzbogaciła repertuar Sceny dla Młodzieży i Dorosłych, a zrealizowana została w ramach II edycji Konkursu im. Jana Dormana, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

„Sztuka latania” jest adaptacją powieści Johna Boyn’a „Lekkie życie Barnaby’ego Brocketa”, napisaną przez Amadeusza Nosala, za reżyserię odpowiada Judyta Berłowska, scenografię i kostiumy zaprojektowała Aleksandra Żurawska, muzykę skomponował Dawid Sulej Rudnicki, a za ruch sceniczny odpowiada Nela Mitukiewicz.

Na scenie zobaczymy Annę Domalewską, Michała Olszewskiego i Błażeja Twarowskiego.

„Sztuka latania” to spektakl o odkrywaniu siebie, akceptacji, prawdziwej przyjaźni, pokonywaniu przeciwności losu i walce o spełnienie swoich marzeń.

Łącząc teatr z grą przygodową, warsztatem plastycznym i instalacją audiowizualną, teatr opowiada historię chłopca, który wymyka się prawom grawitacji i wyrusza w fascynującą podróż po odległych zakątkach świata.
Czy łatwo jest być chłopcem, który unosi się nad ziemią? Z pewnością nie, ale osoby, które spotyka na swojej drodze, będą wspomagały go radami i doświadczeniem – ostatecznie nie on jeden jest inny niż wszyscy.

 

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przez Prezydenta Miasta Kielce, co pozwoliło na rozpoczęcie tourne ze spektaklem, po szkołach w województwie.