„Proszę słonia” – polska prapremiera w Teatrze Andersena

„Proszę słonia” Ludwika Jerzego Kerna to dla wielu z nas powrót do dzieciństwa, zarówno jeśli chodzi o ulubioną lekturę, jak i wspomnienie starych „Dobranocek”. Tym razem historię chłopca, który nie umiał urosnąć i… słonia, który rósł ponad miarę, lubelski Teatr im. H. Ch. Andersena przenosi na scenę.

Pinio, kilkuletni chłopiec, jest najmniejszy w swojej klasie. To właśnie jest olbrzymim zmartwieniem jego rodziców, którzy codziennie podają mu garść witamin: „na rośnięcie!”. Pastylki zamiast do buzi Pinia wpadają – w tajemnicy przed rodzicami oczywiście – do trąby porcelanowego słonia Dominika. W efekcie zamiast wielkiego syna rodzice zostają posiadaczami wielkiego słonia, który z każdym dniem coraz bardziej wypełnia ich dom…

„Proszę słonia”, Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, fot. Przemysław Bator

Ale to nie koniec. Słoń dziwnym sposobem – oprócz tego, że wciąż rośnie – zaczyna mówić i poruszać uszami, a w końcu chodzić. Staje się największym porcelanowym słoniem na świecie, wzbudzając tym samym powszechne zainteresowanie i stając się łakomym kąskiem tak dla kolekcjonerów osobliwości, jak i dla zwykłych rzezimieszków.
Lubelska realizacja tekstu Ludwika Jerzego Kerna jest polską prapremierą.

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
„Proszę słonia”
Ludwik Jerzy Kern

Adaptacja i reżyseria: Arkadiusz Klucznik
Teksty piosenek: Dariusz Czajkowski
Scenografia: Dariusz Panas
Muzyka: Piotr Nazaruk
Choreografia: Urszula Pietrzak
Przygotowanie wokalne: Marcelina Paniuta-Jankowska
Asystentka reżysera: Roma Drozdówna

Termin: 12 marca 2017 r., godz. 12.00

Spektakl dla widzów w wieku powyżej 4 lat
Premiera: 14.03.2015 r.