Rodzinne warsztaty – BAJKOWISKO

Centrum Artystyczne SZTUKARNIA zaprasza na warsztaty rodzinne pod nazwą BAJKOWISKO.

Charakterystyka zajęć

BAJKOWISKA to spotkania z zapomnianymi już trochę bajkami na kliszach oraz z „oldschool’owym” rzutnikiem „ANIA”.
Podczas spotkań uczestnicy słuchają wybranych bajek ilustrowanych przez kolorowe slajdy. Mile widziane są zarówno dzieciaki, jak i dorośli darzący sentymentem stare bajki z rzutnika!
Wszyscy uczestnicy współtworzą BAJKOWISKO i mogą brać w nim aktywny udział. Dorośli, którzy być może pamiętają takie domowe kino sprzed lat, wybierają bajki i czytają je na role, natomiast dzieciaki tworzą bajkową ścieżkę dźwiękową czy też bajkowy plakat filmowy.

Po pokazie bajek na uczestników czekają tematyczne warsztaty plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik i bogactwem materiałów.
Celem BAJKOWISKA jest nie tylko odświeżenie zapomnianych już trochę bajek kliszowych, ale także ukazanie alternatywy wobec biernego oglądania bajek w telewizji. Uświadomienie dzieciom i rodzicom, że to, co wykonujemy sami, jest niepowtarzalne i, dzięki temu, wartościowe. Zachęcenie dorosłych do czytania, opowiadania dzieciom oraz wspólnego z nimi tworzenia własnych bajek.

Cena i czas trwania

1 spotkanie 1,5 godziny
35 zł – rodzina (1 rodzic+1 dziecko); każde kolejne dziecko płatne dodatkowo 10 zł

Terminy i zapisy na stronie SZTUKARNI.

Prowadzenie

Marta Woźniak – jest absolwentką kulturoznawstwa – animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW. Doświadczenia w pracy z dziećmi nabywa współtworząc projekt Muchy Samochwały, w ramach którego od 2009 roku prowadzi warsztaty artystyczne, spotkania wokół książek dla dzieci, kreatywne urodziny i Bajkowiska. Jest instruktorką rękodzieła artystycznego, tworzy ceramikę. Gra na akordeonie, śpiewa i komponuje. Po mieście porusza się na rowerze, a po świecie kamperem.