SŁUCHAJ! „Jasiek i…KOSMITKA”

SŁUCHAJ! to cykl teatralnych słuchowisk, nagranych podczas prezentowanych na Scenie Kameralnej Wrocławskiego Teatru Lalek w 2014 roku czytań performatywnych. W czasie epidemii macie okazję posłuchać ich online na naszej stronie internetowej Wrocławskiego Teatru Lalek w co drugą niedzielę o godz. 15:00.

Sztuki układają się w serial teatralny pod tytułem „Jasiek i…”, przeznaczony dla dzieci w wieku 3-10 lat. Wszystkie zostały napisane na zamówienie WTL-u przez uznanych polskich dramatopisarzy: Martę Guśniowska, Zuzannę Bućko, Szymon Bogacza, Piotra Rowickiego, Michała Buszewicza i Roberta Jarosza. Byli wśród nich zarówno artyści od lat piszący dla teatru lalek, jak i ci związani z teatrem dramatycznym, a u nas debiutujący jako autorzy tekstów dla dzieci. Czytaniom towarzyszyła muzyka improwizowana na żywo przez duet muzyczny SzaZa* – formację muzyczną stworzoną przez Pawła Szamburskiego i Patryka Zakrockiego.

*Duet SzaZa tworzą Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki, wirtuozi muzyki improwizowanej i sceny niezależnej, którzy przywołują na scenie sytuacje dźwiękowe – czasem zabawne lub ocierające się o groteskę, czasem przybierające formę głębokiej wypowiedzi muzycznej, zawsze jednak tworzone z ogromną wrażliwością i w stałej interakcji z młodym odbiorcą.

SŁUCHAJ! to pełna humoru teatralna przygoda, pobudzająca wyobraźnię dziecka.
SŁUCHAJ! to czytania współczesnych sztuk dla młodych widzów z muzyką na żywo.
SŁUCHAJ! to najlepszy sposób na rodzinne niedzielne popołudnia.

Cykl SŁUCHAJ! cieszył się ogromną popularnością widzów WTL, którzy całymi rodzinami odwiedzali teatr w niedzielne popołudnia. Żywiołowy odbiór i reakcje publiczności możecie usłyszeć na prezentowanych online nagraniach – mamy nadzieję, że dzięki nim poczujecie się jak w teatrze.

Nagrania słuchowisk będą publikowane co drugi tydzień, w niedzielę o godz. 15.00.

Wraz ze słuchowiskami udostępnione będą kolejne rozdziały z książki „Jasiek i…” wydanej na zamówienie WTL przez wydawnictwo Tashka (Warszawa 2014). W wersji drukowanej sztukom towarzyszą oryginalne ilustracje, stworzone przez pięciu artystów, których wyobraźnia tworzy dla przygód Jaśka niesamowite tło. Książkę możecie po prostu czytać na dobranoc, ale także – do czego gorąco zachęcamy – wykorzystać ją podczas zabawy w teatr.

Już 19.04 o godz. 15:00 zapraszamy na pierwszą odsłonę cyklu:

„Jasiek i…KOSMITKA”

www.teatrlalek.wroclaw.pl
https://teatrlalek.wroclaw.pl/pl/component/sppagebuilder/388-sluchaj-online

Książka do kupienia z rabatem tu:

„Jasiek i…”
Tekst: Marta Guśniowska, Zuzanna Bućko, Szymon Bogacz, Piotr Rowicki, Michał Buszewicz i Robert Jarosz
Ilustracje: Robert Romanowicz, Moss Papers, Paweł Bajew, Agnieszka Woźniak, Ingakku Riukimiuki