SOHO MÓWI HAWK – relacja

Niedzielny poranek 23. września zaczął się normalnie. Słońce delikatnie wkradało się do zaspanych mieszkań, a za szybami szumiał chłodny wiaterek. Nic nie zapowiadało, że to popołudnie dla trzydziestu dwóch dzieci z domów dziecka będzie z goła innym popołudniem niż dotychczas. A to za sprawą TASHKA/FIKA, SOHO FACTORY i LAMALA, czyli organizatorów festiwalu Soho mówi Hawk, który odbył się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

W godzinach od 12:00 do 16:00, zaplanowali dla dzieciaków ogrom atrakcji. Oprócz pozytywnie zakręconych organizatorów, w wydarzeniu brali udział również inni którzy działają z dziećmi i mają naturalny dar dawania, bo wiedzą jaka jest tego wartość. Wymienić tu należy: Akcja Animacja, Czarna Owieczka, Woojek Bum Bum, Smok Latający, Budda Bag, Fotoreakcja, Wegemaluch, Veganica i Sowaliska.

Dzieciaki były przeszczęśliwe. Podczas tych paru godzin mogły pograć na bębnach, wziąć udział w warsztatach plastycznych i animacji pokladkowej, a także lepić wegańskie pierogi.

Wszystkie warsztaty i zajęcia wzbudzały wśród uczestników pozytywne emocje.

Soho Mówi Hawk są niezaprzeczalnym i niepodważalnym dowodem, że dla dzieci warto organizować imprezy o podobnym charakterze. Bo to co otrzymujemy w zamian jest bezcenne i nie powtarzalne. Może to banalne i oklepane, ale nie ma lepszego powodu: uśmiech na twarzy dziecka. Tym, którzy nie próbowali jeszcze obdarowywania dzieci, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących proponuję aby spróbowali.

To wciąga i uzależnia.