Targi Książki Kulinarnej

Zarażenie podróżami to przypadłość postępująca i nieuleczalna. Wiele lat temu zapadła na nią Marta Gessler, organizatorka Targów Książki Kulinarnej. Z tego powodu tegoroczne Targi przebiegną pod hasłem przewodnim Podróżu-JEMY. W wydarzeniu wezmą udział m.in. Monika i Jan Pawlak, Marta Dymek, Katarzyna Meller. 7. edycja wydarzenia odbędzie się w weekend 19-21 lipca w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Z biletem wstępu na Targi goście będą mogli również odwiedzić aktualne wystawy CSW.

Podczas Targów będziemy mieć swoje stoisko z książkami, na które serdecznie zapraszamy!


Targi Książki Kulinarnej to święto nie tylko miłośników książek kucharskich. To także okazja, by w gronie czołowych postaci polskiej gastronomii wymienić się doświadczeniami i inspiracjami. Jak śpiewał Maanam Więcej się można nauczyć podróżując / Podróżować, podróżować jest bosko.Możemy być pewni, że te dwa zdania nie raz powrócą w wystąpieniach zaproszonych do udziału w Targach Książki Kulinarnej panelistów: restauratorów, szefów kuchni, aktywistów, autorów książek kulinarnych i dziennikarzy działających na rzecz rozwoju polskiej sceny gastronomicznej.


Świadomi podróżnicy coraz częściej podnoszą kwestię etyki podróżowania. Kochamy grzanki z awokado, które przywędrowało do nas z Meksyku, ale czy znamy prawdziwe koszty jego pozyskania? Trendy-produkty generują nadzwyczajnie wysoki popyt, a za nim często idzie wyzysk: człowieka i środowiska. Monika i Jan Pawlak z poznańskich Cafe La Ruina i Raj podejmą temat etycznego aspektu podróżowania i opowiedzą gościom Targów „O kulturze gościnnych stołów. O podróżowaniu i zjadaniu świata tak, by nie było wszystko jedno. O 340 amerykańskich dniach przez żołądek do serca”.
Z zaproszonymi gośćmi, którym leży na sercu wizerunek polskiej gastronomii za granicą zastanowimy się także, w jaki sposób promować naszą kuchnię, by nie najeść się wstydu? Opowiadać będą Adam Komar, Agata Wojda, Marta Gessler, Maria Przybyszewska, Małgorzata Minta orazNestor Grojewski. Wtórować im będzie Robert Stępowski, autor publikacji „Smaki Polski. Zwiedzaj Polskę ze smakiem”. Porozmawiamy również z szefami kuchni niebędącymi Polakami o tym, jak odbierają naszą rodzimą kuchnię i czy zabierają coś podpatrzonego w Polsce do swojej ojczyzny.