Wystawa prac Roberta Romanowicza w Galerii „Tymczasem”

 

Robert Romanowicz „Szajka Bałałajka, czyli kupa potworów”
Wernisaż 30 listopada 2018r., godzina 19:00
wystawa czynna od 30.11.2018 do 06.01.2019r.

wstęp wolny!

Na wystawie artysta przedstawi całą szajkę stworów i potworów, które tworzy na potrzeby ilustracji książkowej i nie tylko. Jego postaci są wesołe i charakterne, zabiorą Was w swój bajkowy świat. Romanowicz zaprezentuje swoją twórczość na płótnie, papierze i na różnych materiałach zdobytych na giełdach staroci używając jako podkładu do swojej sztuki- starych drzwi, ram okiennych i obdrapanych desek. Pokaże szereg miniaturowych instalacji, które w całości i pieczołowicie tworzy zupełnie samodzielnie oraz odsłoni swój warsztat twórczy prezentując liczne szkice. To jest wystawa dla dzieci i dorosłych.

ROBERT ROMANOWICZ – architekt z wykształcenia, z wieloletnim doświadczeniem. Mieszka we Wrocławiu, gdzie zajmuje się malarstwem, ilustracją książkową, scenografią. To właśnie architektura ukształtowała graficzne spojrzenie na sztukę. Jego malarstwo jest wynikiem wieloletnich poszukiwań, eksperymentów z mediami oraz stosowania różnych metod ekspresji. Wszystko to złożyło się na obecny dorobek, pozwoliło mu osiągnąć niepowtarzalny styl i stać się rozpoznawalnym.
Jest twórcą wszechstronnym, tworzy m.in.: ilustracje prasowe, plakaty teatralne, instalacje, tunnel book’i oraz pop-up book’i; fotografuje.
Prace Roberta Romanowicza od lat wzbogacają zbiory kolekcjonerów z różnych stron świata.