Fika objęła patronat nad Lamalowym Piknikiem

Miejsce: park Skaryszewski przy KAWA na MOLO

ZAPRASZAMY NA LAMALOWY PIKNIK – park Skaryszewski przy KAWA na MOLO

Wstęp wolny – eksperymenty, warsztaty otwarte: kreatywne, edukacyjne, konstrukcyjne dla dzieci, imprezie bedzie towarzyszył kiermasz starannie wybranych zabawek i książek dla dzieci. Będzie można przy okazji dokonać nietuzinkowych zakupów.

START: 12.30 KAWA na MOLO, Smok latający, Malu Studio, Madagaskar, animatorzy KaszkizMlekiem w imieniu grupy projektowej od rzeczy, Kaszka z mlekiem, Do-re-mi-fa, Pałac Muzeum w Wilanowie, Dziecko w Warszawie, Kidsculture.pl, GOGIX, FUNIVERSITY, Partycja Lipińska dla dzieci, Zdrowy Dzieciak

FUNIVERSITY poprowadzi serię pokazów naukowych dla dzieci. Mali naukowcy będą mieli okazję m. in. nadmuchać balon jednym dmuchnięciem, nabić jajko w butelkę oraz stworzyć w próżni gigantyczne pianki cukrowe. Dodatkowo wspólnie z dziećmi stworzą pastę do zębów dla słonia, sprawią że woda wlana do szklanki zniknie, a także złapią chmurę w bańki mydlane. POKAZY: 12:30, 13:30, 14:30 i 15:30.

KASZKA Z MLEKIEM – fotografia, MALU STUDIO – plastyczne zajęcia o tematyce warszawskiej (szablony), MADAGASKAR – malowanie buziek, zabawa z chustą i balonami ,GRUPA PROJEKTOWA OD RZECZY – animatorzy w imieniu grupy będą prowadzili zajęcia z budowania tekturowych Hocków Klocków. UWAGA konkurs !!! do wygrania Hocki,

Zdrowy Dzieciak – degustacje nowych produktów dla małych i dużych smakoszy

SMOK LATAJĄCY – podczas pikniku na stoisku będzie można pobawić się ekologicznymi zabawkami z tektury, wziąć udział we wspólnym dekorowaniu Wielkich Smoków Latających do XI WIELKEJ PARADY SMOKÓW, która odbędzie się w Krakowie 2-3 czerwca 2012r. Twórczość nie ma granic! Udekorowane Smoki zostaną zaprezentowane na terenie pikniku i wezmą udział w mini paradzie. Zapraszamy do Smokowej bajki!

GOGIX – tworzenie przestrzennych zabawek z klocków

DO-RE-MI-FA – pomiędzy 13-14-tą bezpłatne zajęcia muzyczne – przedszkolne śpiewanki dla przedszkolaków małych, większych i tych całkiem dorosłych. Przypomnimy sobie piosenki, które każdy przedszkolak znać powinien. Uwaga – jak zwykle będzie głośno i wesoło! Można zabrać własne instrumenty muzyczne.

DZIECKO w WARSZAWIE– kącik kreatywny

KIDSCULTURE.PL – warsztaty z dziećmi tworzenie wiatraczków

PATRYCJA LIPIŃSKA DLA DZIECI – mini warsztaty balonowe z pokazem balonów w godzinach 12.30 – 14.00

MUZEUM PAŁAC W WILANOWIE – pomiedzy 14-16-tą animatorzy zaprezentują warsztaty pn: „Guzikozwierzaki” Zadaniem uczestników warsztatów będzie wykonanie z kolorowych guzików o różnych kształtach i rozmiarach, kleju oraz drucików artystycznych tych zwierzaków. Następnie Raz, dwa, trzy! W górę patrzysz Ty! , Zagadkowe historie o sufitach w Pałacu w Wilanowie Odkryjemy przed Wami piękno i ulotność czterech pór roku na plafonach: „Lato”, „Wiosna”, „Jesień”, „Zima”,pędzla Jerzego Eleutera Szymonowicza-Siemiginowskiego,które zdobią sufity obu antykamer i sypialni pary królewskiej: Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery d’ Arquien.

UWAGA!!! Konkurs: do wygrania 3 zaproszenia 3-osobowe na spektakle dla dzieci z repertuaru Teatru królewskiego w pałacu w Wilanowie:

3 VI, godz. 11.00 – Tuwim dla dzieci;
16 VI, godz. 11.00- Kot w butach;
23 VI, godz. 11.00 – Dziadek do orzechów.