Warsztaty i wystawa dla dzieci w Centrum Sztuki WRO!

Centrum Sztuki WRO zaprasza na ferie zimowe – Wystawa SYGNAŁY oraz warsztaty dla dzieci – KTÓRĘDY DO DŹWIĘKU i PODAJ DALEJ!

16 i 17 stycznia 2018
KTÓRĘDY DO DŹWIĘKU?
tworzenie muzyki ruchem i gestem
warsztat jednodniowy w godzinach 11:00-12:00
wiek uczestników: 7-12 lat
Jak wykonać utwór muzyczny bez instrumentów i śpiewu? Dzięki wskazówkom dyrygenta i choreografki stworzymy kompozycję dźwiękową za pomocą gestu i ruchu. Poszukamy dźwięków, poruszając się pomiędzy obiektami, rozstawionymi na podłodze, w których ukryte są sensory, wyzwalające zaprogramowane dźwięki. Warsztaty zawierają wprowadzenie do rytmu w muzyce, naukę „liczenia” miar w takcie, naukę obsługi sensorów i ćwiczenia czytania mapek-partytur.

23-24 stycznia 2018
PODAJ DALEJ!
tworzenie elementów do nowej instalacji
warsztat dwudniowy, w godzinach 11:00-14:00
wiek uczestników: 7-12 lat
Co oznacza dźwięk trąbki, a co klaksonu? Jakie sygnały słyszymy każdego dnia i co one oznaczają? Czy sygnał można zobaczyć? Podczas dwudniowego działania warsztatowego uczestnicy prześledzą dźwięki z naszego codziennego otoczenia, które coś oznaczają, o czymś nas informują. Zastanowią się też nad tym, jak je przedstawić w formie ilustracji.

Paweł Janicki – twórca medialny, współautor Interaktywnego Placu Zabaw
Magdalena Kreis – twórczyni, edukatorka, animatorka

 

Wystawa SYGNAŁY

To kolejna odsłona Interaktywnego Placu Zabaw, który w 2018 roku obchodzi swoje 10 urodziny. Premierowa prezentacja pierwszej wersji ekspozycji towarzyszyła otwarciu Centrum Sztuki WRO w 2008 roku. Od tego czasu wystawa wzbogaca się o kolejne instalacje i rozwija równolegle z programem działań edukacyjnych kierowanych przez WRO do dzieci i ich najbliższych. Wystawę tworzą instalacje, które dają możliwość zabawy z dźwiękiem: najnowsza, wieloelementowa praca Pawła Janickiego TeToKi!, a także realizacje, które zaprosiliśmy do WRO – Którędy do dźwięku Izabeli Kościeszy i Jarka Kordaczuka oraz Mikifon grupy panGenerator. Oprócz dźwiękowego, ważny jest także sygnał wizualny poszczególnych prac – działając w skali między bielą a czernią, po raz
kolejny odchodzimy od stereotypowych skojarzeń związanych z aktywnościami dla dzieci. Wystawie towarzyszą działania warsztatowe, aplikacje muzyczne na urządzenia mobilne i wybór publikacji dotyczących dźwięku, jako inspiracje do dalszych własnych poszukiwań.

 

SYGNAŁY – Interaktywny Plac Zabaw
Centrum Sztuki WRO / WRO Art Center
Widok 7, Wrocław | wrocenter.pl | fb/wroartcenter
niedzielny wernisaż: 14 stycznia 2018, 12:00
wystawa czynna do 29 kwietnia 2018 roku (wtorek–piątek + niedziela)
zapisy dla grup zorganizowanych: sygnaly.youcanbook.me
aktualny program wydarzeń: wrocenter.pl/sygnaly