Premiera we Wrocławskim Teatrze Lalek!

 

Jarosław Kilian, reżyser znakomicie odebranego przez publiczność i krytykę przedstawienia CO KROKODYL JADA NA OBIAD? powraca na Dużą Scenę WTL-u. BABCIA NA JABŁONI to widowiskowy spektakl dla całej rodziny z szeroką obsadą, bogatą scenografią i porywającą muzyką Krzesimira Dębskiego.

Andi bardzo chce mieć babcię, więc ją sobie… wymyśla. Bo babcia to najlepszy sposób na wszelkie smutki i kłopoty. Babcia Andiego mieszka na drzewie, poluje na tygrysy, ujeżdża dzikie konie. Jest wprawdzie trochę zwariowana, ale za to bardzo mądra i dowcipna. Chłopiec spędza z nią cały wolny czas, dopóki do sąsiedniego domu nie wprowadza się… No właśnie, kto?

„Babcia na jabłoni” Miry Lobe, znakomitej austriackiej pisarki porównywanej najczęściej z Astrid Lindgren, jest pełną wdzięku opowieścią o małym chłopcu i jego bardzo nietypowej babci. Ta doskonale znana pokoleniom polskich czytelników książka z pięknymi ilustracjami Mirosława Pokory w 2009 r. została ponownie wydana przez wydawnictwo Dwie Siostry (seria: Mistrzowie Ilustracji).

19.05 | 15:00 – pokaz przedpremierowy (spektakl w ramach akcji BILET DO TEATRU ZA 300 GROSZY)
20.05 | 11:00 – pokaz przedpremierowy
29.05 | 10:00 – pokaz przedpremierowy
30.05 | 10:00 – pokaz przedpremierowy
1.06 | 18:00 – premiera na otwarcie 5. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci | spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym

TWÓRCY:
Adaptacja: Wojciech Zimiński
Reżyseria: Jarosław Kilian
Scenografia, kostiumy, lalki: Weronika Karwowska
Projekcje: Łukasz Karwowski
Muzyka: Krzesimir Dębski
Muzyka na żywo: Bartek Miarka (gitary), Michał Bocek (perkusja)
Przygotowanie wokalne: Katarzyna Mirowska
Asystentka reżysera: Marta Kurowska
Asystentka scenografki: Ewelina Guzewicz
Obsada: Agata Cejba (gościnnie), Kamila Chruściel, Jolanta Góralczyk, Marek Koziarczyk, Konrad Kujawski, Aleksandra Mazoń, Edyta Skarżyńska, Marek Tatko