Strażniczka Magicznego Lasu

Bałtycki Teatr Dramatyczny zaprasza na spektakl pt. „Strażniczka Magicznego Lasu” i przekazuje ważny list do wszystkich dzieci od lat 5 do 105.

Szanowne urwisy, urwipołcie i huncwoty!

Sytuacja jest tragiczna. W Wielkim Magicznym Lesie Północnym dochodzi do zdarzeń dziwnych, a nawet przerażających. Oto przykłady: stary żubr odmówił robienia zdjęć , zabrakło imion dla dzieci pewnej powszechnie szanowanej ryby, a podgrzybek zaczął mówić po łacinie. Jakby tego było mało, strażniczka Magicznego Lasu, potężna czarodziejka Andrea, zaczęła się zadawać z bardzo podejrzaną świnią, która podaje się za artystę, oraz z owłosioną Amerykanką z wielkimi zębami i jeszcze większą walizką na kółkach.

Strażniczka Magicznego Lasu, Bałtycki Teatr Dramatyczny

To pewne: mieszkańców Magicznego Lasu czeka walka o życie. Przeżyją mnóstwo przygód, strasznych i niebezpiecznych. Ich przyjaźń zostanie wielokrotnie wystawiona na ciężką próbę. Na ich drodze staną zagadki do rozwiązania i przeróżne niespodzianki.

Fot. Bałtycki Teatr Dramatyczny

Ale największa niespodzianka czeka na Was, Szanowne urwisy, urwipołcie i huncwoty! Mogę powiedzieć tylko tyle: kiedy spotkacie Duchy-Zuchy, tajemnicze plemię, które żyje pośród Wysokich Traw, bardzo, ale to bardzo się zdziwicie i ucieszycie. Obiecuję! I nic więcej nie powiem. Sami się przekonajcie. Wystarczy przyjść do teatru i wejść do Wielkiego Magicznego Lasu. Zapraszam!

Wasz na zawsze (a nawet trochę dłużej):

Tommasso Ogonasso, kronikarz Wielkich Magicznych Lasów

 

„Strażniczka Magicznego Lasu”
Bałtycki Teatr Dramatyczny

Najbliższy spektakl: 3 maja 2017 r. o godz. 12.00

Autor: Tomasz Ogonowski
Teksty piosenek: Tomasz Ogonowski
Reżyseria: Marcin Borchardt
Scenografia: Beata Jasionek
Kostiumy: Beata Jasionek
Muzyka: Jarosław Barów
Choreografia: Arkadiusz Buszko
Obsada: Beata Niedziela, Dominika Mrozowska, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Katarzyna Ulicka-Pyda, Marcin Borchardt, Wojciech Rogowski, Artur Paczesny

Premiera: 19.11.2016 r.
Spektakl został nominowany do 23. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydawnictwo TASHKA i magazyn „Fika” objęły patronat medialny nad spektaklem „Strażniczka Magicznego Lasu”.