WAKACYJNA WYSTAWA LALEK w Teatrze Ateneum


Od 9 lipca do 9 sierpnia można będzie wybrać się do Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25 w Katowicach na wystawę lalek pochodzących z przedstawień, których próżno już szukać na naszym afiszu.


Ateneum proponuje więc małą podróż sentymentalną… Z pewnością wielu dorosłych dziś widzów pamięta np. mickiewiczowskie Ballady w reżyserii Danuty Michałowskiej ze scenografią Janusza Pokrywki z 1978 roku, nagradzany na zagranicznych festiwalach spektakl Jak zdobyć korzec złota, czyli bezeceństwa Pana Klausa w reżyserii Macieja K. Tondery i scenografii Teresy Targońskiej z 1989, baśniową Śpiącą Królewnę w realizacji Petra Nosálka (reżyseria) i Pavla Hubički (scenografia) z 1996 czy nieco młodsze, poetyckie inscenizacje Marcina Jarnuszkiewicza we współpracy plastycznej z Joanną Braun i Katarzyną Proniewską–Mazurek – Daleką podróż Andersena (2012) i Serce (2013).


Lalki, rekwizyty, elementy dekoracji z tych i wielu innych sztuk cieszyć będą oczy zwiedzających przez najbliższych kilka tygodni. Warto skonfrontować swoje teatralne wspomnienia z tym, co autorzy wystawy wybrali i zaaranżowali w tym roku w Galerii Ateneum. Tym bardziej, że bliskie spotkanie z lalką, którą zwykle widzimy z pozycji widza któregoś rzędu, w ruchu i teatralnym oświetleniu niesie inne emocje i doznania.
Zapraszamy oczywiście również najmłodszych – dla nich będzie to zupełnie inne przeżycie.


Ekspozycja czynna od 9 lipca do 9 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 14.00. Wstęp bezpłatny.