„Wrocław – łączy nas ciepło!”

Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat do zabawy i wspólnego działania! Już w tę sobotę, 25 marca, dzieciaki wybiorą się na bezpłatną wycieczkę i warsztaty „Katastrofa ekologiczna” do wrocławskiego Centrum Nauki Humanitarium.

Będzie to już trzecie wydarzenie realizowane w ramach cyklu, podczas którego dzieci rozłożą powietrze na czynniki pierwsze. Podczas warsztatów „Katastrofa ekologiczna” wrocławskie dzieciaki staną przed nie lada wyzwaniem – będą musiały poradzić sobie z opanowaniem prawdziwego kataklizmu. Kto nie chciałby zostać super bohaterem i ocalić świat?

Warsztaty w ramach projektu „Wrocław – łączy nas ciepło!”. Fot. Justyna Ziemniak

Po warsztatach odbędzie się zwiedzania wystawy „OZE”. Wystawa OZE to niesamowita podróż w głąb nauki poprzez zabawę, która jednocześnie skłania dzieci do zadawania pytań na temat energii i jak ją pozyskać w najmniej szkodzący naturze sposób. Będzie można sprawdzić, jak oświetlić energią słoneczną stolicę Dolnego Śląska, jak wysłać rakietę kosmiczną napędzaną wodorem w misję specjalną, wyprodukować energię elektryczną siłą własnych mięśni, ścigając się na „rowerze” i użyć energii sprężonego powietrza… do układania fryzury!

Będzie kreatywnie, twórczo i ekologicznie! Udział w programie jest bezpłatny. Zapisy na warsztat można znaleźć na www.krzywykomin.pl

Nie chcemy więcej smogu, dlatego spróbujmy zająć się nim wspólnie! Przyłączcie się do „Wrocław – łączy nas ciepło”!