Zakończenie sezonu w Teatrze Guliwer

Na zakończenie sezonu w Teatrze Guliwer będzie można obejrzeć „Obcego w lesie”!

„Obcy w lesie” to historia o mieszkańcach lasu zaniepokojonych pojawieniem się w okolicy kogoś nowego, obcego. Ciąg niefortunnych zdarzeń wzbudza w mieszkańcach jeszcze większą nieufność i niechęć do tajemniczego, nieproszonego gościa. 
Z gniazda Pani Zięby znika bowiem niespodziewanie jedno z piskląt. Zrozpaczona matka wszczyna alarm, a Wiewióra i Rudy wyruszają na poszukiwania zguby. Wiedząc, że w lesie pojawił się Obcy, Rudy od początku obarcza go winą za porwanie pisklęcia. Co prawda rozsądny Wiewióra zauważa, że brakuje dowodów żeby podejrzewać Obcego, to jednak większość mieszkańców popiera Rudego i pochopnie go osądza. Niedźwiedziowi bowiem zniknął miód a Pani Dzikowa zastaje ogromny bałagan w legowisku…
Kim jest obcy? I czy słusznie wysnuwa się przypuszczenie, że to on jest winien wszystkiemu co przytrafia się mieszkańcom lasu? 
„Obcy w lesie” to niezwykle mądra i pouczająca historia dla dzieci ale nie tylko… Bo któż z nas nie jest czasem „Obcym”, który jest nowy albo „Rudym”, który rzuca podejrzenia, jest nieufny i boi się nowego. Czasem tak łatwo pomylić się w osądzie. Czasem ktoś nowy niekoniecznie musi być tym „złym”, który do nas nie pasuje. Opowieść jest piękną lekcją tolerancji. 
Spektakl jest połączeniem żywego planu oraz muppetowych lalek – naszych leśnych bohaterów. Książka „Obcy w lesie” na podstawie której powstał scenariusz do przedstawiania została wyróżniona nagrodą Polskiej Sekcji iBbY 2015. 
Przedstawienie dla dzieci od lat 4.
Czas trwania spektaklu: 85 minut

Występują:
Joanna BorerKatarzyna BrzozowskaIzabella KurażyńskaAnna Przygoda,Honorata ZajączkowskaTomasz KowolMaciej OwczarzakJacek Poniński,Krzysztof Prygiel

Data premiery: 18 II 2017