Małe Warszawskie Spotkania Teatralne

W Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy w dniach 30.03–10.04.2017 r. odbędą się Małe Warszawskie Spotkania Teatralne. Są one swoistym świętem młodych widzów i okazją do zapoznania się z ciekawym repertuarem teatrów z Polski i z zagranicy.

Towarzyszą 37. Warszawskim Spotkaniom Teatralnym z repertuarem dla dorosłych widzów. Zarówno Małe WST, jak i Warszawskie Spotkania Teatralne to szansa obejrzenia spektakli dotąd niewystawianych w stolicy.

W tegorocznej edycji będzie można zobaczyć 8 spektakli. Festiwal rozpocznie „Piekło – niebo” Wrocławskiego Teatru Lalek, a zamkną „Opowieści z niepamięci” Teatru Animacji w Poznaniu (wywiady z twórcami obu przedstawień i recenzja ukazały w 17. numerze magazynu poświęconego teatrowi i literaturze dla dzieci „Fika”). Teatr Animacji wystawi też „Żabkę”.

„Opowieści z niepamięci”, Teatr Animacji w Poznaniu; fot. Krzysztof Bieliński

Z dwoma spektaklami przyjedzie Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki („Kolorowi ludzie” i „Trzej muszkieterowie”). W stolicy zagości też Teatro Tatro z Nitry (Słowacja) ze sztuką „Cirkus Charms”, Białostocki Teatr Lalek („Straszna piątka”) oraz Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej („Szklana Góra”).

Na stronie dedykowanej festiwalowi można zapoznać się z opisami i fragmentami recenzji wszystkich spektakli, a także ze szczegółowym harmonogramem.

 

Materiał zdjęciowy przekazany przez organizatora festiwalu; autorem fotografii pochodzącej ze spektaklu „Szklana Góra” Teatru Banialuka jest Darek Dudziak.